روش نگهداری عطر

نگهداري عطر

ترکيبات عطرها در صورت عدم نگهداري مناسب به علل زير مي‌توانند کيفيت شان را از دست داده يا کاملاً از بين بروند :

گرما ، نور خورشيد ، اکسيژن ، مواد آلي خارجي

نگهداري مناسب عطرها به معني دور نگه داشتن آنها از گرما و نور خورشيد مي‌باشد . يک بطري بازشده در صورتي که درست نگهداري شود تا چندين سال مي‌تواند کيفيت بوي خود را ثابت نگهدارد . اما وجود اکسيژن در فضاي بالاي بطري و همچنين عوامل محيطي در بلند مدت بوي عطر را تغيير خواهند داد .

بهترين شرايط نگهداري عطرها اينست که در هنگام عدم مصرف در محفظه‌هاي تاريک آلومينيومي و يا بسته بندي اصلي خود نگهداري شده و در دمايي بين ۳ تا ۷ درجه سلسيوس نگهداري شوند . موزه (Osmothèque Osmothèque) که يک مرکز و موزه نگهداري عطر مي‌باشد ، عطرهاي خود را در محفظه‌هاي آلومينيومي که فضاي خالي آنها با گاز آرگون پر شده و در دماي ۱۲ درجه سلسيوس نگهداري مي‌کند . اگرچه خارج کردن اکسيژن از فضاي بالايي بطري‌ها سخت است اما استفاده از پاشنده‌هاي اسپري نسبت به بطري‌هاي درباز ، يا غلطکي کمتر عطر را در معرض اکسيژن قرار مي‌دهد . بعلاوه ، اسپري ، عطر داخل بطري را از قاطي شدن و برخورد با گردوخاک ، خرده ريزه‌ها و پوست که مي‌توانند کيفيت عطر را کاهش دهند دور نگه مي‌دارد .

مباحث بهداشتي و زيست محيطي :

مواد اوليه عطرها فارغ از طبيعي يا مصنوعي بودن آنها در صورتي که بطور چشمگيري بکار بروند ممکن است باعث بوجود آمدن مشکلات بهداشتي و يا زيست محيطي شوند . هرچند اين حوزه در دست مطالعه مي‌باشد ، اما هنوز نکات بسيار زيادي در ارتباط با اثر رايحه‌ها بر سلامتي انسان و محيط زيست ناشناخته باقي‌مانده است .

بهداشت :

ايمني بدن

شواهد موجود در نتايج مطالعات نشريات علمي معتبر در اين زمينه نشان مي‌دهد که بعضي از رايحه‌ها مي‌توانند برخي افراد را منجر به عوارض تنگي نفس کنند ، بخصوص آنهاييکه دچار آسم شديد و يا حساسيتي هستند . بعضي از رايحه‌ها نيز مي‌توانند برخي را دچار سر درد و يا عوارض حساسيتي پوست و يا تهوع بنمايند . در بعضي شرايط ، استفاده زياد از عطر مي‌تواند منجر به عوارض حساسيت پوستي شود . براي مثال ، استوفنون، اتيل استات و استون در حاليکه در بسياري از عطرها وجود دارند ، بعنوان عوامل بالقوه بوجود آورنده آلرژيهاي تنفسي نيز شناخته شده‌اند . هر چند اثر بسياري از اين مواد شيميايي (طبيعي و يا مصنوعي) بستگي به شرايط محيطي و غلظت آنها در عطر دارد . براي مثال لينالول که بعنوان يک ماده سوزش آور و تحريک کننده پوست معرفي شده است ، بعلت تبديلش به پراکسيد بر روي پوست آنرا دچار سوزش مي‌کند ، اما کاهش غلظت و يا استفاده از آنتي اکسيدانها در عطر از اين مشکل جلوگيري مي‌کنند . فورانوکومارين ماده طبيعي که در گريپ فروت و يا کرفس وجود دارد ، مي‌تواند موجب واکنشهاي شديد حساسيتي ويا افزايش حساسيت به اشعه ماوراء بنفش گردد . بعضي از تحقيقات بر روي مواد معطر نشان مي‌دهند که خيلي از ترکيبات آنها مي‌توانند باعث سوزش پوست شوند . هر چند برخي از پژوهش‌ها نشان داده‌اند موادي نظير اوپوپوناکس بسيار خطرناکتر از آني هستند که در عطرسازي از آنها استفاده شود ، اما هنوز اجماع علمي در اين زمينه وجود ندارد . همچنين صحيح است که گاهي استنشاق هواي خالي نيز مي‌تواند پوست را دچار سوزش کند .
سرطان‌ زايي

شواهد علمي وجود دارد که نيترو – مشک‌هايي نظير ماسک زيلن (Musk xylene) مي‌توانند منجر به بروز سرطان شوند ، در حاليکه مواد افزودني عمومي ديگري نظير مشک‌هاي مصنوعي پلي سيکليک خاصي مي‌توانند موازنه هورمونها را در بدن انسان از بين ببرند . بعضي از ترکيبات طبيعي نظير ابسولوت اوکمُس نيز شامل ترکيبات حساسيت زا و سرطان‌زا مي‌باشند .

مسموميت

مواد شيميايي خاصي که در عطرسازي استفاده مي‌شوند حتي اگر نه براي انسان ، اما حداقل براي حشرات ، سمي مي‌باشند . براي مثال ترکيب تريسيکلودسنيل آليل اتر که اغلب در عطرهاي مصنوعي يافت مي‌شود خاصيت دافع حشرات دارد .
محيط زيست :
آلودگي

مشک‌هاي مصنوعي خوشبو بوده و نسبتاً ارزان مي‌باشند ، به همين دليل به مقادير متنابهي در محصولات شوينده لباس و تميز کننده‌هاي شخصي جهت پوشش بوي بد آنها استفاده مي‌گردند . به همين جهت ترکيبات چند نوع از اين مشک‌ها در چربي و شير انسان و همچنين رسوبات و آب درياچه‌هاي بزرگ واقع در شمال آمريکا يافت شده است . اين آلوده کننده‌ها با ورود به چرخه غذايي حيوانات و انسان ممکن است مشکلات بهداشتي و محيطي اضافه‌اي را بوجود آورند .
انقراض گونه‌ها

بعلت تقاضايي که براي مواد معطري نظير چوب صندل ، عود هندي و مشک وجود دارد ، اين گونه‌هاي گياهي و جانوري در معرض خطر انقراض قرار گرفته‌اند . قاچاق و کشت و نگهداري غيرقانوني اين گونه‌ها نيز از ديگر مشکلات موجود مي‌باشد .
مقررات ايمني :

در آمريکا صنعت عطرسازي بطور مستقيم تحت نظارت و کنترل مقررات سازمان مديريت غذا و داروي دولتي نمي‌باشد . در عوض اين سازمان بر سلامت عطرها از طريق کنترل مواد اوليه آنها نظارت مي‌نمايد بطوريکه بايستي تست شده و بعنوان موادي که بطور عمومي سالم شناخته شده‌اند ، تشخيص داده شوند . از آنجاييکه نياز به حفاظت از رموز تجارت و فرمولهاي توليدي در اين صنعت حياتي مي‌باشد ، شرکت‌هاي توليدي بدون توجه به اثر مواد توليدي اشان بر سلامت افراد فرمول و ليست کامل مواد افزودني خود را بندرت در اختيار اين سازمان قرار مي‌دهند . در اروپا ، فهرست اجباري ۲۶ ماده معطر شناخته شده آلرژي زا از ۱۱ مارس ۲۰۰۵ ، به اجرا درآمده است . نيازمندي به فهرست کردن اين مواد بستگي به استفاده از آنها در محصول نهايي دارد . محدوديتهايي که سبب الزام به ليست کردن مواد آلرژي زا مي‌شود شامل ۰٫۰۰۱٪ براي محصولاتي که بر روي پوست باقي مي‌مانند و ۰٫۰۱٪ براي محصولاتي که شسته مي‌شوند ، مي‌گردد . اين قانون باعث شده است که خيلي از عطرهاي قديمي بخصوص در دسته کاج و سرخسي که حاوي مقادير زيادي عصاره اُوکمس مي‌باشد فرمولشان را تغيير دهند .(http://gemperfume.com)