دسته بندی اصلی
منوی کاربردی

طریقه صحیح عطر زدن

ما در این مطلب سعی داریم شما را با بهترین روشهای اسپری کردن عطر بر بدن آشنا کنیم.

۱- عطر را بايد به نقاط نبض دار بدن اسپری کرد چون ضربان نبض باعث مي‌شود که رايحه‌ي عطر بيشتر در هوا پخش شود. نقاط داراي نبض عبارتند از مچ دست، پشت گوش، پشت زانوي پا و پشت آرنج دست و قسمت پايين گلو. در ضمن براي اينکه بوي عطر دوام بيشتري داشته باشد، روي مچ‌هاي پا نيز مي‌توانيد عطر بزنيد که جريان متصاعد شدن عطر را از پايين به بالا امکان‌پذير مي‌سازد.

درباره اسپری کردن عطر بر روی مچ دست این نکته را در نظر بگیرید که بعد از استفاده از عطر، مچ‌ها را به هم نساييد، اين کار اثر عطر را کم میکند.

۲- عطر را بر روی پوست تمیز و بدون بو اسپری کنیدبا این کار پخش بو و ماندگری عطر بیشتر می شود. همچنين قبل از استفاده از عطر مطمئن شويد که خراش و زخم روبازي روي پوست خود نداريد چون ترکيب عطر با مايعات بدن باعث ايجاد بوي نامطبوع مي‌شود.

۳- عطر ها روي پوست مرطوب بيشتر مي‌ماند، بنابراين شما هم بايد چنين شرايطي را فراهم کنيد يعني قبل از استفاده از عطر، حالت پوست خود را ارزيابي کنيد که آيا خشک و بدون آب است يا رطوبت کافي دارد؟ اگر پوستتان خشک است قبل از استفاده از عطر مرطوب‌کننده را فراموش نکنيد تا رطوبت و نرمي را به پوستتان بازگردانيد.  اگر هم پوستي داريد که پس از زدن کرم مرطوب‌کننده خشک باقي مي‌ماند، بايد عطر را در طول روز و شب در نقاط مختلف بدن تکرار کنيد چون پوست خشک عطر را مي‌مکد و رايحه آن را زودتر از بين مي‌برد.

به ياد داشته باشيد بهترين مناطق براي به کار بردن يک عطر، مناطقي هستند که گرما از خود خارج مي کنند و در نتيجه بو از آنجا پخش خواهد شد. اطراف ناف، داخل مچ و پشت زانو مهمترين آنها مي باشند.

– هرگز عطر را به ناحيه زيربغل نزنيد زيرا اثر ضدعرق و خوشبوکننده ندارد و وقتي با عرق ترکيب مي‌شود، بوي بدي توليد مي‌کند.

– هواي سرد از عطرهاي قوي استفاده کنيد زيرا سرما شدت عطر را کم مي‌کند و برعکس تابستان‌ها عطر ملايم بزنيد.

بهترين زمان عطر زدن، درست بعد از حمام است چون منافذ پوست باز هستند و عطر کاملا نفوذ مي‌کند. بهتر است در حمام از صابون بدون عطر استفاده کنيد به‌خصوص در نواحي‌اي که قرار است عطر بزنيد. صابون‌ها و دئودورانت‌ها روي بوي عطر تاثير مي‌گذارند و ترکيب آنها خوشبو نمي‌شود.