دسته بندی اصلی
منوی کاربردی

آقای تام فورد

” از بازیگری در تبلیغات تلویزیونی تا استخدام در گوچی…”

آقای Thomas Carlyle Fordکه امروزه او را بیشتر با نام Tom Fordمی‌شناسند؛ طراح مد آمریکایی است که در سال ۱۹۶۱ در تگزاس آمریکا به دنیا آمد. او ابتدا در رشته تاریخ و معماری به تحصیل پرداخت اما یک سال بعد به بازی در آگهی های تلویزیونی پرداخت، سپس در نیویورک تحصیلات خود را در رشته طراحی داخلی درمدرسه طراحی پارسونز به پایان رساند و بعد از آن به پاریس رفت و یک سال در خانه مد Chloeمشغول به کارآموزی شد . در سال ۱۹۸۸ در کمپانی Perry Ellisمشغول به کار شد اما بدلیل عدم سازگاری با طراحی آمریکایی به کمپانی Gucciرفت.

گوچی در سال۱۹۹۰ به مرز ورشکستگی رسیده بود که استخدام تام فورد و به کارگیری ایده‌های خلاقانه وی، ارزش این برند را تا سال ۱۹۹۴ به $۳٫۴ میلیارد رساند و به پست مدیر تولید ارتقا درجه داده شد و بعد از اینکه گوچی سهام ایوسن لورن را خرید، تام فورد مدیر تولید ایوسن لورن شد.
تاسیس تام فورد

در سال ۲۰۰۴، تام فورد پس از آن که با روسای گوچی برای ادامه فعالیت‌های خود در این شرکت به توافق نرسید، شرکت و برند خود به نام Tom Ford را تاسیس کرد.

زمانی که این طراح مد، گوچی را ترک کرد، ارزش آن به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسیده و گوچی به عنوان یکی از بزرگترین و سودآورترین برندهای لوکس جهان شناخته می‌‍شد.

تام فورد در سال ۲۰۰۶ اولین عطر خود را معرفی کرد و برنده جوایز زیادی از شورای طراحان و منتقدان آمریکا شده است و تا سال ۲۰۱۶ توانست ۵۸ عطر را در کارنامه خود به ثبت برساند.