دسته بندی اصلی
منوی کاربردی

روش نگهداری عطر

نگهداري عطر

ترکيبات عطرها در صورت عدم نگهداري مناسب به علل زير مي‌توانند کيفيت شان را از دست داده يا کاملاً از بين بروند :

گرما ، نور خورشيد ، اکسيژن ، مواد آلي خارجي

نگهداري مناسب عطرها به معني دور نگه داشتن آنها از گرما و نور خورشيد مي‌باشد . يک بطري بازشده در صورتي که درست نگهداري شود تا چندين سال مي‌تواند کيفيت بوي خود را ثابت نگهدارد . اما وجود اکسيژن در فضاي بالاي بطري و همچنين عوامل محيطي در بلند مدت بوي عطر را تغيير خواهند داد .

بهترين شرايط نگهداري عطرها اينست که در هنگام عدم مصرف در محفظه‌هاي تاريک آلومينيومي و يا بسته بندي اصلي خود نگهداري شده و در دمايي بين ۳ تا ۷ درجه سلسيوس نگهداري شوند . موزه (Osmothèque Osmothèque) که يک مرکز و موزه نگهداري عطر مي‌باشد ، عطرهاي خود را در محفظه‌هاي آلومينيومي که فضاي خالي آنها با گاز آرگون پر شده و در دماي ۱۲ درجه سلسيوس نگهداري مي‌کند . اگرچه خارج کردن اکسيژن از فضاي بالايي بطري‌ها سخت است اما استفاده از پاشنده‌هاي اسپري نسبت به بطري‌هاي درباز ، يا غلطکي کمتر عطر را در معرض اکسيژن قرار مي‌دهد . بعلاوه ، اسپري ، عطر داخل بطري را از قاطي شدن و برخورد با گردوخاک ، خرده ريزه‌ها و پوست که مي‌توانند کيفيت عطر را کاهش دهند دور نگه مي‌دارد .

مباحث بهداشتي و زيست محيطي :

مواد اوليه عطرها فارغ از طبيعي يا مصنوعي بودن آنها در صورتي که بطور چشمگيري بکار بروند ممکن است باعث بوجود آمدن مشکلات بهداشتي و يا زيست محيطي شوند . هرچند اين حوزه در دست مطالعه مي‌باشد ، اما هنوز نکات بسيار زيادي در ارتباط با اثر رايحه‌ها بر سلامتي انسان و محيط زيست ناشناخته باقي‌مانده است .

بهداشت :

ايمني بدن

شواهد موجود در نتايج مطالعات نشريات علمي معتبر در اين زمينه نشان مي‌دهد که بعضي از رايحه‌ها مي‌توانند برخي افراد را منجر به عوارض تنگي نفس کنند ، بخصوص آنهاييکه دچار آسم شديد و يا حساسيتي هستند . بعضي از رايحه‌ها نيز مي‌توانند برخي را دچار سر درد و يا عوارض حساسيتي پوست و يا تهوع بنمايند . در بعضي شرايط ، استفاده زياد از عطر مي‌تواند منجر به عوارض حساسيت پوستي شود . براي مثال ، استوفنون، اتيل استات و استون در حاليکه در بسياري از عطرها وجود دارند ، بعنوان عوامل بالقوه بوجود آورنده آلرژيهاي تنفسي نيز شناخته شده‌اند . هر چند اثر بسياري از اين مواد شيميايي (طبيعي و يا مصنوعي) بستگي به شرايط محيطي و غلظت آنها در عطر دارد . براي مثال لينالول که بعنوان يک ماده سوزش آور و تحريک کننده پوست معرفي شده است ، بعلت تبديلش به پراکسيد بر روي پوست آنرا دچار سوزش مي‌کند ، اما کاهش غلظت و يا استفاده از آنتي اکسيدانها در عطر از اين مشکل جلوگيري مي‌کنند . فورانوکومارين ماده طبيعي که در گريپ فروت و يا کرفس وجود دارد ، مي‌تواند موجب واکنشهاي شديد حساسيتي ويا افزايش حساسيت به اشعه ماوراء بنفش گردد . بعضي از تحقيقات بر روي مواد معطر نشان مي‌دهند که خيلي از ترکيبات آنها مي‌توانند باعث سوزش پوست شوند . هر چند برخي از پژوهش‌ها نشان داده‌اند موادي نظير اوپوپوناکس بسيار خطرناکتر از آني هستند که در عطرسازي از آنها استفاده شود ، اما هنوز اجماع علمي در اين زمينه وجود ندارد . همچنين صحيح است که گاهي استنشاق هواي خالي نيز مي‌تواند پوست را دچار سوزش کند .
سرطان‌ زايي

شواهد علمي وجود دارد که نيترو – مشک‌هايي نظير ماسک زيلن (Musk xylene) مي‌توانند منجر به بروز سرطان شوند ، در حاليکه مواد افزودني عمومي ديگري نظير مشک‌هاي مصنوعي پلي سيکليک خاصي مي‌توانند موازنه هورمونها را در بدن انسان از بين ببرند . بعضي از ترکيبات طبيعي نظير ابسولوت اوکمُس نيز شامل ترکيبات حساسيت زا و سرطان‌زا مي‌باشند .

مسموميت

مواد شيميايي خاصي که در عطرسازي استفاده مي‌شوند حتي اگر نه براي انسان ، اما حداقل براي حشرات ، سمي مي‌باشند . براي مثال ترکيب تريسيکلودسنيل آليل اتر که اغلب در عطرهاي مصنوعي يافت مي‌شود خاصيت دافع حشرات دارد .
محيط زيست :
آلودگي

مشک‌هاي مصنوعي خوشبو بوده و نسبتاً ارزان مي‌باشند ، به همين دليل به مقادير متنابهي در محصولات شوينده لباس و تميز کننده‌هاي شخصي جهت پوشش بوي بد آنها استفاده مي‌گردند . به همين جهت ترکيبات چند نوع از اين مشک‌ها در چربي و شير انسان و همچنين رسوبات و آب درياچه‌هاي بزرگ واقع در شمال آمريکا يافت شده است . اين آلوده کننده‌ها با ورود به چرخه غذايي حيوانات و انسان ممکن است مشکلات بهداشتي و محيطي اضافه‌اي را بوجود آورند .
انقراض گونه‌ها

بعلت تقاضايي که براي مواد معطري نظير چوب صندل ، عود هندي و مشک وجود دارد ، اين گونه‌هاي گياهي و جانوري در معرض خطر انقراض قرار گرفته‌اند . قاچاق و کشت و نگهداري غيرقانوني اين گونه‌ها نيز از ديگر مشکلات موجود مي‌باشد .
مقررات ايمني :

در آمريکا صنعت عطرسازي بطور مستقيم تحت نظارت و کنترل مقررات سازمان مديريت غذا و داروي دولتي نمي‌باشد . در عوض اين سازمان بر سلامت عطرها از طريق کنترل مواد اوليه آنها نظارت مي‌نمايد بطوريکه بايستي تست شده و بعنوان موادي که بطور عمومي سالم شناخته شده‌اند ، تشخيص داده شوند . از آنجاييکه نياز به حفاظت از رموز تجارت و فرمولهاي توليدي در اين صنعت حياتي مي‌باشد ، شرکت‌هاي توليدي بدون توجه به اثر مواد توليدي اشان بر سلامت افراد فرمول و ليست کامل مواد افزودني خود را بندرت در اختيار اين سازمان قرار مي‌دهند . در اروپا ، فهرست اجباري ۲۶ ماده معطر شناخته شده آلرژي زا از ۱۱ مارس ۲۰۰۵ ، به اجرا درآمده است . نيازمندي به فهرست کردن اين مواد بستگي به استفاده از آنها در محصول نهايي دارد . محدوديتهايي که سبب الزام به ليست کردن مواد آلرژي زا مي‌شود شامل ۰٫۰۰۱٪ براي محصولاتي که بر روي پوست باقي مي‌مانند و ۰٫۰۱٪ براي محصولاتي که شسته مي‌شوند ، مي‌گردد . اين قانون باعث شده است که خيلي از عطرهاي قديمي بخصوص در دسته کاج و سرخسي که حاوي مقادير زيادي عصاره اُوکمس مي‌باشد فرمولشان را تغيير دهند .(http://gemperfume.com)