دسته بندی اصلی
منوی کاربردی

چگونه عطر مخصوص خودمان را انتخاب کنيم

چگونه عطر مخصوص خودمان را انتخاب کنيم

انتخاب عطر، نشانه و نماد وضعيت کلي شخصيت آدم هاست. عطر افرادي که اصول عطرزدن را بلد هستند، به نوعي مثل امضاي آنهاست. اگر شما هم چنين تمايلي داريد، بايد مراحلي را بگذرانيد تا عطر مناسبي انتخاب کنيد.

اولين گام، درک و شناخت نوع عطرهايي است که با شخصيت شما تناسبي ندارند و اصلا با موقعيت و مشخصات ظاهري تان، هماهنگ نيستند. با اين شناخت مي توانيد عطرهايي انتخاب کنيد که شخصيت شما را کامل تر کنند نه اينکه با خصوصيات شخصي تان منافات داشته باشند. مثلا اگر شخصيتي آرام و ملايم داريد، استفاده از عطرهاي تند با بوهاي ماندگار، اصلا با روحياتتان سازگار نيست و اطرافيان را در برخورد با شما گيج و سردرگم مي کند!

مرحله اساسي ديگر اين است که عطرها و رايحه هايي که دوست نداريد، کنار بگذاريد و تحت هيچ شرايطي حاضر نشويد از آنها استفاده کنيد. اگر واقعا عطري را دوست نداريد يا بهتر است بگوييم اگر از ته دل، عاشق عطري که انتخاب مي کنيد، نيستيد، هيچ وقت نمي توانيد عطر اصلي يا همان عطر امضايي خودتان را پيدا کنيد. اگر عطري که انتخاب کرده ايد هيچ تاثير مثبتي روي خودتان ندارد، پس استفاده از آن اصلا توصيه نمي شود. عطر شما بايد قبل از همه روي خودتان تاثير عميق و مثبت داشته باشد.

سومين مرحله که بسيار مهم و در انتخاب عطر امضايي قابل اهميت است، اين است که عطري انتخاب کنيد که در زمره عطرها و مارک هاي شناخته شده در صنعت عطرسازي باشد، بنابراين از آزمون و خطا براي انتخاب عطر استفاده نکنيد و به عطرهايي اعتماد کنيد که معتبر باشند.

منظور از عطر امضايي و هويتي اين نيست که تا آخر عمر فقط از يک يا دو عطر خاص استفاده کنيد، بلکه بايد در طول زندگي با توجه به شرايط و دوران خاص، عطر انتخاب کنيد.

فراموش نکنيد در انتخاب عطر، فرمول نهايي به شامه قوي شما و درک صحيح از شرايط و مد بستگي دارد و چون عطري که انتخاب مي کنيد در برقراري ارتباط با ديگران موثر است، بايد در انتخاب آن دقت و توجه داشته باشيد. اگر بوي عطرتان ديگران را آزار دهد، مطمئن باشيد به مشکل برمي خوريد.

عطري انتخاب کنيد که با رايحه طبيعي پوست بدنتان هماهنگ باشد. عطر انتخابي شما هر چه باشد، بايد آنقدر لطيف و نافذ باشد که به «حريم خصوصي» ديگران تجاوز نکند و در عين حال به قدر کافي دلنشين باشد که ديگران را در اطراف شما نگه دارد. عطر بايد شخصيت شما را بالا ببرد و در کل بر آراستگي عمومي شما بيفزايد.

اگر پوست شما خشک است، بايد بيشتر عطر بزنيد زيرا چربي روي پوست يا خشک بودن آن مي تواند رايحه عطر را افزايش يا کاهش دهد. وقتي هوا سرد است نيز بايد بيشتر عطر بزنيد. چون هواي سرد، رايحه عطر را تضعيف مي کند. وقتي مي خواهيد عطر جديدي بخريد به اينکه روي بدن ديگري چه بويي مي دهد، اکتفا نکنيد بلکه روي پوست خودتان آن را امتحان کنيد. پوست هر فرد در مورد رايحه هاي مختلف، واکنش هاي مختلفي نشان مي دهد و اثر عطر در همه يکسان نيست.

در طول يک سال، فقط از يک عطر استفاده نکنيد. در فصل هاي مختلف، عطرهاي متفاوتي بزنيد تا ببينيد کدام يک در هواي گرم و سرد، بهترين تاثير را دارند. درجه حرارت هوا روي شدت رايحه عطر تاثير دارد.

منبع (http://vasvaseperfume.persianblog.ir/)

  1. هادی سرآمد گفت:

    من از کودکی تمایل به استفاده از عطرهایی رو داشتم که برای ۲۰سال بعد من مناسب بود. اکنون که حدود ۴۳ سال دارم هم از عطرهایی استفاده میکنم که اشخاص ۶۰_۵۰ سال به بالا مصرف میکنند. هم اکنون کلکسیونی از عطرهای مختلف و با رایحه های بیادماندنی دارم. از آرامیس و هالستون و پورانهوم گرفته تا آمواژ اینترلود و شیخ و سلطان و اسکادا و پولو و آزارو. به هیچ عنوان از روایح خنک لذت نمیبرم. فهمیده ام که بیشتر از روایح سرخس گونه و ادویه ای یا شیرین خنک و یا تلخ گرم و مرکباتی بیشترین لذت رو میبرم. روایح کرید اونتوس, شیخ اپیولنت و سلطان بهترین رایحه هایی بوده که از مصرف اونها سیر نخواهم شد. بوهای تلخ شامل لالیک, تق هرمس, آمواژ اینترلود و بوهای شیرین شامل کاپتان بلک, تامفورد, پورانهوم, و بوهای جنگلی و سرخس گونه مانند دانهیل ادیشن, گوچی بای گوچی, شیخ و سلطان, بوهای مرکباتی مانند اسکادا سنتیمنت, کلینیک هپی, فارنهایت, بوهای شیک و سن بالا مانند بیژن ایت و بیژن بلک, آزارو, کرید اونتوس, پورانهوم, کارتیه پاشا.