دسته بندی اصلی
منوی کاربردی

خواص و تاثیر زعفران بر پوست

خواص و تاثیر زعفران بر پوست

از دیگر فوائد زعفران میتوان به تاثیرگذاریه زعفران بر پوست نام برد،زعفران دارای مواد ضد باکتریایی برای پاکسازی پوست و درمان آکنه است.استفاده موضعی از زعفران برای پوست موثر است
زعفران در روشن تر کردن پوست و در از بین بردن آلودگی ها و ناخالصی های روی پوست نقش موثری دارد.

خواص و نحوه مصرف زعفران برای پوستی درخشان
گاهی به علل زمانی و مکانی پوست افراد خشک و تیره رنگ میشود،برای بازگرداندن لطافت و درخشندگی به پوست می توان از ترکیب زعفران و عسل استفاده کرد،برای تهیه چنین ترکیبی کافیست مقداری زعفران دم کرده را با یک قاشق عسل مخلوط کرده و به پوست خود بزنید .ترکیب ویژگی آبرسانی عسل و درمان کنندگی زعفران باعث بهبود گردش خون در پوست میشود و درخشندگی را به پوست باز میگرداند.

 

تهیه ماسک زعفران برای پوست
برای روشن کردن پوست نیز میتوانید چند رشته زعفران را در مقداری شیر بریزید و نیم ساعتی بگذارید تا خواص زعفران به شیر منتقل شود، و سپس مقداری پودر سندل را به آن بیفزایید و ازاین ماسک تهیه شده بر صورت و پوست خود بزنید.رب ساعت تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد بشویید.
استفاده مکرر از این ماسک زعفران به روشن تر شدن پوست شما کمک میکند

زنان هندی برای حفظ جوانی شان از ماسک ماست و زعفران استفاده می کنند. آنها معتقدند، ترکیب ماست پرچرب و پودر زعفران به پوست آنها شادابی، جوانی و نشاط هدیه می کند.
آنها هر روز عصر یا یک روز در میان یک کاسه کوچک از ماست را با سرقاشق چای خوری زعفران مخلوط می کنند و آن را به مدت نیم ساعت روی صورت شان ماسک می کنند. درمانگران مکتب طب آیورودا بر این باورند که زعفران خاصیت ضد چروک دارد و استفاده مداوم از آن چهره را جوان و شاداب نگاه می دارد.

 

جوان سازی پوست با زعفران
زعفران را با گلاب ترکیب کنید و بگذارید تا زعفران رنگ خود را به آن بدهد.سپس با پنبه صورت خود را آغشته کنید.
بعضی از خانم ها زعفران را به آب گرم وان حمام خود اضافه میکنند و این کار برای مدت زمان طولانی تری از پیری پوست جلوگیری میکند.

 

درمان و برطرف کننده آکنه با زعفران
از خاصیت دیگر زعفران میتوان به برطرف کنندگی آکنه و جوش ذکر کرد
اگر پوستی مستعد جوش و آکنه دارید از ترکیب زعفران و چند برگ ریحان برای رهایی از شر آکنه ها استفاده کنید.
ماسک تهیه شده از ترکیب زعفران و ریحان را بر آکنه بزنید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد آنرا بشوئید.استفاده مکرر از این ترکیب را فراموش نکنید تا آکنه برطرف شود.